rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego ACL

Wiele osób w Polsce nieufnych co do działań publicznej służby zdrowia, jak ognia unika wizyt u lekarza, badań diagnostycznych i regularnych kontroli. Jak jednak pokazują statystyki, późna diagnostyka zwłaszcza w kontekście problemów ortopedycznych powoduje znaczące wydłużenie się czasu powrotu pacjenta do zdrowia. Im poważniejszy uraz lub dysfunkcja, z którą zmaga się pacjent, tym trudniej w miarę postępowania choroby doprowadzić pacjenta do pełnej sprawności. Szczególnie trudny jest przypadek urazu kolana. Kolano to jeden z najbardziej skomplikowanych stawów w całym ludzkim organizmie. Składa się z wielu elementów, które wszystkie muszą być w idealnym zdrowiu, aby cały staw mógł sprawnie funkcjonować. A szczerze mówiąc, bardzo ciężko jest prowadzić dynamiczne życie zmagając się z przewlekłym i nieleczonym urazem kolana. Na szczęście medycyna idzie bardzo szybko do przodu, a liczne prywatne kliniki oferują innowacyjne metody leczenia urazów kolana, dzięki którym sportowcy i amatorzy mogą szybko wrócić do zdrowia i pełnej sprawności po urazie. Przekonaj się czym jest innowacyjny zabieg rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego ACL i czy jest bezpieczny dla zdrowia. Sprawdź co musisz wiedzieć o ACL i czy ta procedura pomoże w przypadku Twojego urazu kolana! 

ACL – to trzeba wiedzieć!  

ACL, czyli rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego to nowoczesny zabieg na miarę XXI wieku, który przeprowadza się poprzez zastąpienie uszkodzonej tkanki więzadła pacjenta, innym ścięgnem pobranym od tego samego pacjenta. W niektórych przypadkach możliwe jest także przeprowadzenie ACL z pobraniem ścięgna od dawcy. Zabieg mimo iż brzmi skomplikowanie, wykonywany jest najmniej inwazyjną metodą, czyli artroskopowo. Podczas zabiegu lekarz wykonuje najmniejsze możliwe kanały w kości piszczelowej i udowej, dzięki którym możliwe jest prawidłowe zaczepienie ścięgna pobranego z przeszczepu. 

Największą zaletą ACL jest jest minimalna inwazyjność, która pozwala uniknąć dużych nacięć na skórze pacjenta oraz wielogodzinnych operacji o wysokim poziomie skomplikowania. Dzięki metodzie artroskopowej możliwe jest wykonywanie mikrona cięć i praca we wnętrzu stawu kolanowego przy pomocy precyzyjnych narzędzi, kamery oraz jasnego źródła światła. 

Zabiegu ACL nie można jednak wykonać u każdego pacjenta. Kwalifikacji do zabiegu rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego udziela lekarz specjalista prowadzący dany przypadek. Wykonuje on najpierw szereg badań diagnostycznych, przeprowadza wywiad z pacjentem i dopiero później stwierdza, czy zabieg ACL może zostać wykonany. Co do zasady ACL nie wykonuje się u pacjentów, u których rozpoznanie uszkodzenia nastąpiło zbyt późno, czyli po ponad 3 miesiącach od wystąpienia urazu.

Jeżeli w ostatnim czasie wystąpił u Ciebie uraz kolana i masz podejrzenie, że to może być coś poważnego, nie lekceważ żadnych objawów. Już sam ból i opuchnięcie w okolicy stawu kolanowego wskazuje na to, że mogło dojść do uszkodzenia struktury stawu. Stawu, który odpowiada za bardzo szeroki zakres ruchów i jest nam niezbędny do prawidłowego funkcjonowania na co dzień. W poszukiwaniu miejsca, w którym lekarze postawią Ci trafną diagnozę i wdrożą dopasowane do Twoich potrzeb leczenie takie jak ACL, koniecznie udaj się do kliniki Chirurgia Kolana: https://chirurgia-kolana.pl/leczenie-operacyjne/rekonstrukcja-wiezadla-krzyzowego-przedniego-acl-metody. Lekarze specjaliści w tej klinice działają w oparciu o najnowocześniejsze metody leczenia, najnowszą dostępną wiedzę i operują na najbardziej zaawansowanym technologicznie sprzęcie. Ich zaangażowanie w leczenie chorób stawu kolanowego wynika z wieloletniego doświadczenia i pasji ukierunkowanej na problematykę stawu kolanowego. Dzięki ich opiece i wiedzy nie musisz już obawiać się zabiegu rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego ACL. Śmiało umów się na pierwszą wizytę w placówce i już teraz podejmij ważne kroki na ścieżce po swoje zdrowe. ACL to bezpieczny zabieg, który może zaważyć o przyszłości Twojego stanu kolanowego – nie zwlekaj z działaniem. Więcej dowiesz się od lekarzy z zespołu Chirurgii Kolana.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here