Czy wynajem skanera wewnątrzustnego jest dobrym rozwiązaniem dla gabinetów stomatologicznych

Skaner wewnątrzustny szybko został określony mianem rewolucyjnego rozwiązania, dedykowanego protetyce i stomatologii. Nie da się ukryć, że chcąc nadążyć za postępującą cyfryzacją, wiele gabinetów stomatologicznych musi się po prostu dostosować do szybko zmieniających się realiów. Sam zakup skanera wewnątrzustnego jest jednak ogromnym wydatkiem. Jednak na rynku pojawiła się także usługa jego wynajmu. Czy więc będzie ona opłacalna?

Dlaczego skaner wewnątrzustny jest niezbędny w nowoczesnym gabinecie stomatologicznym?

Wykorzystanie skanera wewnątrzustnego to innowacyjne rozwiązanie nie tylko dla stomatologów, ale także dla samych pacjentów. Głównie urządzenie to utożsamiane jest z protetyką i komfortowym pobieraniem wycisków, aczkolwiek znajduje ono znacznie szersze spektrum zastosowania. Skanery wewnątrzustne pozwalają dokładnie przyjrzeć się wnętrzu jamy ustnej pacjenta, bez konieczności stosowania innych akcesoriów i narzędzi. Sam specjalista uzyskuje maksymalnie wyraźny i czytelny obraz na ekranie swojego komputera. Dzięki temu zmienia się także podejście do samej diagnostyki chorób zębów i dziąseł. Oczywiście zakup lub wynajęcie skanera wewnątrzustnego wymaga zmian w całym gabinecie, a także adaptacji go do cyfrowych technologi. Jednak korzyści dla stomatologów i pacjentów będą nieocenione.

Ile kosztuje zakup skanera wewnątrzustnego?

Wspomniane zostało, że zakup skanera wewnątrzustnego nie jest najmniejszym wydatkiem. Finalna cena jest uzależniona od wielu czynników, a wśród nich można wymienić, chociażby:

  • ilość kamer;
  • rozdzielczość kamer;
  • jakość sprzętu i długość udzielonej gwarancji.

Statystycznie, ceny najlepszych skanerów wewnątrzustnych mogą sięgać nawet 150 tysięcy złotych. W sprzedaży można znaleźć także o wiele tańsze modele, jednak warto mieć na uwadze ich jakość oraz oferowane możliwości. Niekiedy, tańsze skanery wewnątrzustne nie będą w stanie sprostać wymaganiom współczesnej stomatologii.

Czy wynajem skanera wewnątrzustnego się opłaca?

Jednym z lepszych rozwiązań dla większości gabinetów stomatologicznych jest wynajem skanera wewnątrzustnego. Usługę tę oferuje wiele firm jak np. https://cereclab.pl/. Skorzystanie z niej wiąże się z możliwością wygenerowania oszczędności, przy jednoczesnym korzystaniu z najbardziej zaawansowanych i profesjonalnych urządzeń. Co więcej, wynajem skanera wewnątrzustnego to także sposób na jego przetestowanie, zanim zostanie podjęta decyzja o finalnym zakupie urządzenia. Warto się więc tym rozwiązaniem zainteresować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here