Cztery suplementy wspomagające odchudzanie

Za nadwagę oraz otyłość odpowiada wiele różnych czynników. Przede wszystkim jest to niewłaściwa dieta, czyli zbyt duża ilość dostarczonej do organizmu energii w porównaniu do zużywanej oraz brak zrównoważonych posiłków bogatych w różnorodne mikroelementy. Sprawdź, jakie suplementy wspomogą Twoje odchudzanie!

Spirulina hawajska, czyli wodny żeń-szeń 

Spirulina hawajska to mikroskopijne algi morskie w kolorze zielononiebieskim. Charakteryzują się one niezwykle wysoką zawartością białka. Oprócz tego znajduje się w nich wiele cennych witamin oraz minerałów. Spirulina w naturze występuje w zbiornikach wodnych o wysokim stopniu czystości. Jej dobroczynne właściwości doceniano już w starożytności. Ceniona jest ona głównie ze względu na swój skład, znajdziemy w niej bowiem m.in.: witaminę A, B12, B, E, a także magnez, cynk, fosfor, potas, żelazo oraz selen. Bogata jest także w nienasycone kwasy tłuszczowe linolowe, wszelkiego rodzaju enzymy, a także 20 różnych aminokwasów.  

Jej działanie przyczynia się do prawidłowego metabolizmu żelaza, którego rola w organizmie jest bezcenna. Wpływa ono bowiem na układ nerwowy oraz krwionośny, a co najważniejsze – ma wpływ na metabolizm energetyczny oraz dodaje sił witalnych. Spirulina wpłynie także na poprawę kondycji skóry oraz odpowiednią wagę. 

Forskolina, czyli pokrzywa indyjska 

Działa ona przyspieszająco na procesy pozyskiwania energii z kwasów tłuszczowych, przyczynia się do przyspieszenia redukcji tłuszczu podskórnego oraz wspomaga proces lipolizy. Jej działanie jest termogeniczne oraz stymuluje ona proces wydzielania hormonów tarczycy. Kobiety przyjmujące regularnie kapsułki, które zawierają ekstrakt z pokrzywy indyjskiej zyskują niesłychane wsparcie w walce z dodatkowymi kologramami. 

Młody jęczmień 

Poza licznymi minerałami oraz witaminami wchodzącymi w jego skład, zawiera on także błonnik pokarmowy, który naturalnie rozpuszcza się w organizmie, a tym samym przyspiesza metabolizm tłuszczy oraz obniża poziom trójglicerydów oraz cholesterolu we krwi. Co więcej, zawiera on również błonnik nierozpuszczalny, który usprawnia działanie układu pokarmowego oraz wykazuje pozytywne działanie w związku z zapobieganiem nowotworom jelita grubego. Będzie on zatem nie tylko doskonałym wyborem w walce z nadprogramowymi kilogramami, ale również odpowiednim suplementem diety na co dzień. 

Ekstrakt z zielonej herbaty - naturalny suplement na odchudzanie 

Ekstrakt z zielonej herbaty działa przeciwstarzeniowo oraz przyczynia się do znacznego wzrostu odporności organizmu. W trakcie spoczynku wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej, dzięki czemu doskonale zastąpi substancje termogeniczne. Jest on również bezpieczny – nie powoduje efektów ubocznych, np. podwyższonego tętna. Można stosować go np. z L-karnityną, która także wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej. 

Jakie składniki powinny zawierać suplementy diety na odchudzanie? 

Istnieje wiele termogeników, które naturalnie występują w żywności. Działają one poprzez zwiększenie metabolizmu w komórkach, a co za tym idzie podnoszą w nich temperaturę oraz przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej.  

Suplementy diety wspomagające odchudzanie powinny zawierać: 

  • witaminę C, 
  • kapsaicynę,
  • witamina C, 
  • kofeinę 
  • guaranę, 
  • zieloną kawę, 
  • L-karnitynę, 
  • mango afrykańskie, 
  • pieprz kajeński, 
  • cynamon. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here