zdrowy styl życia

Prowadzenie zdrowego stylu życia staje się z roku na rok coraz bardziej popularne. Coraz więcej osób podchodzi świadomie do potrzeb swojego organizmu. Wiele z metamorfoz możemy obserwować w mediach społecznościowych czy blogach. Widoczne efekty z pewnością motywują niejednego z nas, aby w końcu podjąć decyzję o zmianie dotychczasowych nawyków. Jednak pomimo chęci, często bywa tak, że nasze plany odkładamy w czasie. Od poniedziałku, od następnego tygodnia czy miesiąca – każdy z nas na pewno nieraz się z tym borykał. Niestety jedyne co nam wtedy pozostaje, to często wyrzuty sumienia, że nie zebraliśmy się w sobie i nie znaleźliśmy wystarczających pokładów motywacji. Natomiast nie warto poddawać się tym myślom, a raczej znaleźć skuteczny sposób, dopasowany do indywidualnych możliwości i uwarunkowań. Każdy  z nas zmaga się z obowiązkami dnia codziennego, chodzimy do pracy, szkoły czy musimy zająć się domem. W natłoku tych spraw często ciężko jest wcisnąć jeszcze gdzieś pomiędzy trening czy przygotowanie zbilansowanych posiłków. Jednak w rzeczywistości nie jest to takie trudne na jakie wygląda!

Po pierwsze, dieta

Pierwszym, i najważniejszym elementem, który składa się na zdrowy tryb życia jest dieta. Zadbanie o nią do klucz do jakichkolwiek zmian, ponieważ stanowi mniej więcej 80 procent sukcesu. Po pierwsze, należy pomyśleć nad kalorycznością posiłków spożywanych w ciągu dnia. W zależności od tego czy chcemy schudnąć, utrzymać wagę, czy może przytyć powinniśmy wyliczyć nasze zapotrzebowanie. Po drugie, trzeba zastanowić się nad zawartością węglowodanów, białka i tłuszczy w diecie. Wszystko powinno być wyliczone w taki sposób, aby zaspokajało potrzeby naszego organizmu. Jeśli już na tym etapie nieco Cię to przeraża, warto skonsultować się z dietetykiem, który wykona te niezbędne czynności za Ciebie. Co więcej, jeśli nie będziesz wiedział jak według tych wytycznych komponować posiłki, również warto, aby to on ułożył Ci cały jadłospis. Pamiętaj, że dieta to nie głodówka i sama sałata, a smaczne i pożywne dania, których nie masz jeść jak za karę.

Po drugie, aktywność fizyczna

Drugim, niezwykle ważnym elementem, który powinien znaleźć się w Twoim życiu jest aktywność fizyczna. Jednak jak wiemy znalezienie motywacji do znalezienia choć chwili na wykonanie treningu często graniczy z cudem. W zabieganym dniu, kiedy mamy do zrobienia mnóstwo rzeczy wymówka zawsze się znajdzie. Nie ma w tym nic dziwnego, boryka się z tym większość z nas. To, co należy zaznaczyć to fakt, że aktywność fizyczna wcale nie oznacza intensywnych i wymagających treningów. Jeśli nie jesteś fanem takich form, możesz postawić na spacer, który jest równie skuteczny. Co więcej, wcale nie musisz wybierać siłowni czy klubów fitness tak jak wszyscy, możesz zapisać się na zajęcia, które będą kształcić wybraną przez Ciebie dyscyplinę. Taniec, tenis czy kickboxing to tylko niektóre z niezliczonej ilości ciekawych form aktywności fizycznej. Jeśli nie wiesz co mogłoby sprawiać Ci przyjemność wybierz się na obóz treningowy, gdzie będziesz miał szansę przetestować wiele z nich.

Po trzecie, regeneracja

Trzecim elementem składowym zdrowego stylu życia jest regeneracja. To ta kwestia, do której nie trzeba nas jakość szczególnie namawiać, ponieważ jest niezwykle przyjemna. Jednak pomimo tego, że wiemy jakie korzyści przynosi, niewiele z nas poświęca na odpoczynek wystarczającą ilość czasu. A to duży błąd, ponieważ to właśnie on umożliwia prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. Po pierwsze, należy zadbać o sen, który powinien trwać około 8 godzin. Po drugie, powinniśmy kłaść się i wstawać o tej samej porze. Po trzecie, po treningu pamiętaj o tym, aby odpowiednio się rozciągnąć. Warto też wykonywać regularne masaże, na własną rękę bądź umawiając się do specjalistów. Jeśli robisz to samodzielnie możesz skorzystać z rollera, który rewelacyjnie się w tym sprawdzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here