kołowe podpórki inwalidzkie

Nasze społeczeństwo starzeje się, niepokoją także wyniki badań dotyczących kondycji fizycznej osób po 40. i 50. roku życia. Przybywa osób z ograniczeniami ruchowymi, jednak nie zawsze związanymi z niepełnosprawnością. Trudności w poruszaniu się, zwłaszcza w przestrzeni publicznej, można oczywiście niwelować za pomocą akcesoriów medycznych. Świetną alternatywą dla niewygodnych rozwiązań są kołowe podpórki inwalidzkie.

Co zamiast kul lub laski? Jak poprawić mobilność osób z ograniczeniami ruchowymi?

Wielu osobom chodzenie z podparciem w postaci kul łokciowych czy też laski, kojarzy się negatywnie – z poważnymi chorobami narządów ruchu lub po prostu zaawansowaną starością. Niekiedy rzeczywiście tego typu rozwiązania stosowane bywają nieco na wyrost – np. w sytuacjach, gdy użytkująca je osoba może poruszać się samodzielnie, jednak nie przez cały czas i nie w każdych okolicznościach. Kule czy laski są w stanie zapewnić wsparcie w chodzeniu, jednak w przestrzeni publicznej bywają problematyczne. Użytkownik mając wciąż zajęte ręce ma problemy z normalnym funkcjonowaniem – załatwieniem codziennych spraw czy zrobieniem zakupów.

Znakomitą alternatywą dla tradycyjnych form wsparcia dla osób z ograniczeniami ruchowymi są kołowe podpórki inwalidzkie. Są to innowacyjne urządzenia, które zapewniają nie tylko wsparcie podczas poruszania się, ale także poprawiają jakość życia i niezależność użytkowników. Podpórki inwalidzkie są projektowane do eksploatacji zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Ich zadaniem jest zapewnienie solidnego i stabilnego wsparcia we wstawaniu, staniu, chodzeniu i siadaniu.

Rodzaje podpórek inwalidzkich

Dla osób wymagających maksymalnie solidnego wsparcia przeznaczone są podpórki czterokołowe, takie jak PANTHER rollator marki Mobilex – https://galeriazdrowia.pl/produkt/panther-rollator-podporka-inwalidzka-czterokolowa/. Jest to nowocześnie zaprojektowana podpórka, wykonana z solidnych, ale jednocześnie lekkich materiałów. Posiada szereg udogodnień, takich jak siedzisko, umożliwiające odpoczynek od chodzenia w dowolnym miejscu, dwa hamulce z blokadą tylnych kół czy torbę z dwoma uchwytami, którą bez większego trudu można wypiąć. Podobnie jak większość dostępnych na rynku podpórek, PANTHER rollator posiada regulację wysokości uchwytów do pchania, jednak jego unikalną cechą jest zatwierdzenie dla użytkowników o masie do nawet 150 kg, potwierdzone przez producenta za sprawą testów

Dla osób, które oczekują dyskretnego wsparcia w codziennym funkcjonowaniu lub rehabilitacji stworzona została trójkołowa podpórka inwalidzka LEMUR marki Mobilex https://galeriazdrowia.pl/produkt/lemur-podporka-trojkolowa/. To urządzenie waży zaledwie 5 kg, a mimo to może być bezpiecznie użytkowane przez osoby o masie do 136 kg. Podpórka posiada regulowaną wysokość i hamulce z zaciskiem postojowym. Jej atutem jest estetyczna, malowana proszkowo rama oraz torba na zakupy, za sprawą której traktowana może być raczej jako akcesorium codziennego użytku niż sprzęt inwalidzki. W rzeczywistości jednak jest to pełnoprawny rollator, oferowany przez sklepy medyczne, znajdujący zastosowanie m.in. w rehabilitacji po przebytych urazach kończyn, nauce wstawania, stania czy chodzenia w stanach chorobowych czy po urazach.

Dlaczego warto wybrać kołową podpórkę inwalidzką?

Dzięki zastosowaniu podpórek inwalidzkich, osoby z niepełnosprawnościami zyskują możliwość swobodnego przemieszczania się, przystawania, a nawet odpoczynku w pozycji siedzącej (w przypadku wersji wyposażonych w siedzisko). Podpórki zapewniają wyższy poziom stabilności niż tradycyjne kule, a przy tym w mniejszym stopniu obciążają ręce i ramiona. Specjalnie zaprojektowane koła podpórek, najczęściej wykonane z gumy, są bezpieczne dla powierzchni, a jednocześnie niezwykle zwrotne, co umożliwia łatwe manewrowanie.

Więcej informacji na temat kołowych podpórek inwalidzkich można znaleźć na stronie: galeriazdrowia.pl.

 

*******

Produkty wymienione w artykule są wyrobami medycznymi. Należy używać ich zgodnie z instrukcją używania lub etykietą. Informacje o producencie, dystrybutorze i zastosowaniu znajdują się na wskazanych w tekście stronach internetowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here