Włosy przedłużane

Przedłużanie włosów stało się ostatnio bardzo modne, przez co coraz więcej osób decyduje się na taki krok, by nie tracić czasu na zapuszczanie. Jest to z pewnością wygodne, gdyż w momencie, kiedy znudzą się długie włosy, wystarczy je odpiąć. Tego rodzaju zabieg jest coraz częściej wybierany, właśnie ze względu na to, że jest to przede wszystkim wygodne i w prosty sposób, bez wielkich kosztów, można przedłużyć włosy. Są również minusy, takie jak cena i nienaturalność, które mogą iść w parze z przedłużaniem. Dlatego tutaj przyjrzymy się plusom i minusom przedłużania włosów.

Na czym polega przedłużanie włosów?

Jest to bardzo łatwy proces, który polega na doklejaniu pasemek włosów, tzw. Tape in, między pasma naszych naturalnych włosów, dlatego to bardzo prosta i wygodna metoda na przedłużanie włosów. Praktycznie nie da się rozróżnić, czy są to nasze naturalne włosy, czy doklejane. Obecnie najpopularniejszą metodą jest tzw. Metoda kanapkowa, która polega na doklejaniu linii włosów, umieszczonych na wąskiej tasiemce sylikonowej, między nasze prawdziwe pasma włosów. Fryzjer umieszcza tak przygotowane taśmy zaraz przy linii naszych naturalnych włosów, dlatego gołym okiem nie można dostrzec różnicy między prawdziwymi, a doczepianymi włosami. Oczywiście są różne rodzaje włosów na taśmach, dlatego można dobrać włosy naturalne lub syntetyczne. Warto jednak pamiętać, że klej nałożony na taśmy nie jest wieczny, dlatego zawsze istnieje małe ryzyko, że doczepiane włosy się odkleją, co będzie dość nieprzyjemne, szczególnie w trakcie imprezy lub spotkania. Doczepiane włosy trzymają się średnio 5-7 tygodni, dlatego co taki okres trzeba będzie odwiedzać fryzjera by odnowić przedłużanie.

Sprzedaż włosów, oczywiście swoich naturalnych, w celu późniejszego wykorzystania ich przez firmy właśnie do stworzenia taśm jest oczywiście możliwa i dosyć popularna, dlatego jeśli jesteśmy zainteresowani, to warto poszukać informacji na ten temat, gdyż zapotrzebowanie na tym rynku stale rośnie z racji coraz większego zainteresowania różnymi wyrobami typu: tupety, systemy włosów, tape in i wiele innych.

Zagęszczenie włosów – jak je pielęgnować?

Zarówno przedłużane, jak i zagęszczane włosy potrzebują specjalnej pielęgnacji, by jak najdłużej nam służyły, były piękne i lśniące. Niestety dobór odpowiedniej metody i pasma nie wystarczy, dlatego należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. Przede wszystkim trzeba pamiętać o ich nawilżaniu. W  przeciwieństwie do naturalnych, włosy przedłużane nie mają wewnętrznego źródła nawilżenia, czyli cebulek osadzonych w skapie, dzięki czemu pobierają odpowiednią ilość wilgoci. Włosy przedłużone muszą być odpowiednio nawilżane. Odżywki i maski do włosów zalecane. Myjąc włosy unikaj naruszenia złącza włosów naturalnych z doczepianymi. Podczas mycia należy delikatnie nakładać szampon, odżywkę lub maskę, by nie uszkodzić złącza włosów. Na noc natomiast warto związać włosy w warkocz, by nie mogły być przypadkowo oderwane podczas snu.

Salon przedłużania i zagęszczania włosów Hairme.pl https://hairme.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here