Zalety regularnego stosowania odżywek do paznokci

Malowanie paznokci to dla wielu osób idealna forma relaksu i spędzenia wolnego czasu. Niezależnie od tego, czy wolisz tradycyjne, czy też hybrydowe zdobienia, warto regularnie sięgać po preparaty wzmacniające. Jeśli często rezygnujesz z kolorowych lakierów albo lubisz robić sobie kilkudniowe przerwy między kolejnymi stylizacjami hybrydowymi, odżywki do paznokci to idealny sposób na wzmocnienie naturalnej płytki i nadanie jej zdrowego wyglądu.

Kiedy i jak stosować odżywki do paznokci?

Odżywkę do paznokci możesz nakładać na naturalną płytkę, kiedy tylko masz na to ochotę – nie tylko, kiedy paznokcie są zniszczone albo osłabione. Cienką warstwę odżywki możesz stosować także jako bazę pod kolorowy lakier. Dzięki temu naturalna płytka będzie regenerować się każdego dnia, a ty będziesz cieszyć się ulubionym kolorem.

Na rynku istnieje także mnóstwo odżywek, które mają w sobie pigment. Zwykle są to półtransparentne odcienie różu, beżu albo bieli. Wówczas najczęściej należy nałożyć jedną lub dwie warstwy, aby uzyskać piękny efekt. Niektóre produkty (zwykle te przezroczyste) warto nakładać codziennie po jednej warstwie, aby maksymalnie zregenerować płytkę. Taki sposób użycia sprawdza się przede wszystkim w przypadku płytki mocno osłabionej, kruchej i łamliwej, a także uszkodzonej niewłaściwym nakładaniem lub zdejmowaniem zdobień hybrydowych.

Co zawierają odżywki do paznokci?

Skuteczna odżywka do paznokci powinna zawierać takie składniki jak witaminy E i A, proteiny, olejki oraz płynną keratynę, która jest naturalnym budulcem paznokcia. W zależności od przeznaczenia produktu odżywki mogą być wzbogacone także o składniki przyspieszające wzrost paznokci czy redukujące przebarwienia (np. witaminę C). Dzięki zastosowanej technologii produkty te wysychają o wiele szybciej, niż tradycyjne lakiery, a więc bardzo szybko możesz wrócić do codziennych zajęć.

Najskuteczniejsze odżywki zwykle łączą w sobie kilka funkcji: wzmacniają naturalną płytkę, przyspieszają jej wzrost, utwardzają ją, a jednocześnie mogą być stosowane jako ochronna baza oraz nabłyszczający top. Dzięki temu możesz pomalować paznokcie tradycyjnymi lakierami w taki sposób, aby wyglądały jak zdobienie hybrydowe.

Co stosować oprócz odżywek?

Odzywki do paznokci działają na płytkę, ale warto dbać także o przestrzeń dookoła niej. Z tego powodu warto sięgać także po odżywcze oliwki, sera oraz masełka do skórek. Zawierają one olejki, witaminy, a także proteiny. Wygładzają one skórki, zmiękczają je i sprawiają, że nie narastają tak szybko na paznokieć. Dodatkowo niektóre olejkowe sera i oliwki pozytywnie wpływają na kondycję paznokci, wzmacniając je i sprawiając, że stają się odporne na złamania czy pęknięcia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here