Balsam do skóry suchej

Rynek kosmetyczny jest bardzo bogaty, a producenci stale dbają o to, aby gama produktów poszerzała się i mogła spełnić oczekiwania wymagających klientów, ale również  była dedykowana wszystkim typom cer. W obecnych czasach wielu z nas musi mierzyć się z chorobami skóry, które znacznie utrudniają życie. Warto więc znaleźć produkty, które przyniosą ukojenie, ale również odpowiednie nawilżenie. Jednym z takich kosmetyków jest balsam do skóry suchej. Na jaki warto postawić? Podpowiadamy.

Sucha skóra, czyli jaka

Aby móc lepiej odpowiedzieć sobie na pytanie, co dla naszej skóry okaże się być najlepsze, warto zdać sobie z możliwych przyczyn, które doprowadziły naszą cerę do takiego, a nie innego wyglądu. Wiele z nas na co dzień boryka się suchą skórą, co jest niezwykle trudne, zwłaszcza, gdy nadchodzi jesień, temperatury stale zmieniają się, a pomieszczenia zostają ogrzewane. Wiele z nas zastanawia się, czy suchą skórę możemy zakwalifikować pod defekt kosmetyczny, czy mamy do czynienia z chorobą.

Sucha skóra to taka, która jest szorstka w dotyku oraz bardzo często nosi ślady popękania. U niektórych osób lekko się łuszczy,  a większość osób opisuje to uczucie jako odczuwanie ściągnięcia, świądu lub pieczenia. Warto mieć świadomość tego, że za suchą skórę mogą odpowiadać zarówno czynniki wewnątrzpochodne, jak i zewnątrzpochodne. Wszystko za sprawą nieprawidłowego metabolizmu lipidów, który powoduje, że warstwa rogowa naskórka staje się odwodniona.

Przyczyny suchej skóry

Sucha skóra może być wynikiem wielu nieprawidłowości. Do czynników zewnętrznych możemy zaliczyć między innymi niewłaściwą pielęgnację. Niestety bardzo często zdarza się, że używamy kosmetyków, które wpływają na suchość naszej skóry. Częstą przyczyną jest również miejsce pracy  i kontakt z silnymi środkami chemicznymi, np. substancjami drażniącymi lub takimi, które wywołują reakcje alergiczne. Sucha skóra to także wynik nieprawidłowego odżywiania.

Sucha skóra może również pochodzić od genów, które wpływają na nieprawidłowe funkcjonowanie skóry. Ma to miejsce np. przy atopowym zapaleniu skóry. Jeśli posiadamy ten typ cery, to warto udać się do lekarza i sprawdzić, czy przyczyną nie są jakieś schorzenia ogólne, bądź naturalny proces starzenia się skóry, która powoli traci jędrność i blask.

Przyczyn tego typu cery może być wiele i nie należy bagatelizować pierwszych oznak zmieniającej się skóry.

Kosmetyki z ceramidami na sucha skórą

Wybawieniem na suchą skórę mogą okazać się ceramidy. Jak stosować kosmetyki, które zawierają je w składzie? Najlepiej z zaleceniami producenta.

Produkty z ceramidami bardzo mocno dedykowane są osobom, które na co dzień męczą się z suchością. Zapewniają one uczucie komfortu oraz nawilżenia, o które czasami bardzo trudno, gdy zmagamy się z silnym świądem bądź pieczeniem. Podrażniona skóra potrzebuje kompleksowej ochrony, która będzie możliwa dzięki produktom z ceramidami.

Balsam do cery suchej

Idealnym przykładem kosmetyku, który może okazać się wybawieniem, jest balsam do skóry suchej, który przede wszystkim zapewni odpowiednie nawilżenie. Dobry kosmetyk ma formułę, która pozwoli na uwalnianie odpowiednich składników w ciągu całego dnia, dzięki czemu nawilżenie oraz ochronę zapewnia nam przez cały czas. Co jest zresztą kluczowe w przypadku suchej skóry.

Balsam świetnie powinien radzić sobie z takimi  chorobami skóry jak łuszczyca, czy atopowe zapalenie skóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here