Jak przygotować paznokcie pod żel budujący

Piękne i zadbane dłonie to wizytówka każdego człowieka, szczególnie kobiet. Idealnie wypiłowane paznokcie, nie ważne czy krótkie czy długie nadają kobiecym dłoniom szyku, elegancji, wydłużają palce i bardzo estetycznie wyglądają. W dobie manicure hybrydowego posiadanie idealnie wyglądających paznokci nawet borykając się z różnymi schorzeniami płytki nie jest niczym nieosiągalnym, wystarczy tylko wiedzieć jak dokładnie ten rodzaj manicure wykonać.

W przypadku jakich paznokci sprawdzi się żel budujący?

Żel budujący do paznokci ma kilka zastosowań. Jego głównym zadaniem jest budowanie i modelowanie paznokci zarówno podczas przedłużania jak i naprawy ubytku, a dodatkowo wzmacnia on naturalną płytkę paznokcia. Z tego właśnie powodu żel budujący do paznokci idealnie sprawdzi się u kobiet, które posiadają kruche, łamliwe i osłabione paznokcie. Produkty z tej kategorii potrafią też zamaskować przebarwienia na naturalnej płytce paznokcia dzięki wielu odcieniom i różnym stopniom krycia. Przykładem takich żeli do budowania, zdobienia lub po prostu wykorzystania jako lakieru mogą być żele budujące od Victoria Vynn. Ich trójfazowy system, samopoziomująca się formuła i bogactwo kolorów pozwala na wykonanie profesjonalnego manicure nawet w zaciszu domowym.

Jak rozpocząć przygodę z żelem budującym?

Żel budujący do paznokci, podobnie jak bazy, lakiery i inne produkty hybrydowe służy do utwardzania w lampie. Dzięki temu żywotność wykonanego manicure liczy około 3 tygodni. Aby jednak baza trzymała się prawidłowo na paznokciach, muszą one zostać odpowiednio przygotowane:

  • Umyj ręce i dokładnie oczyść płytkę paznokcia z pozostałości lakieru i innych zanieczyszczeń. Możesz to zrobić za pomocą acetonu, removera do hybrydy lub frezarki
  • Zetrzyj warstwę rogową płytki paznokcia za pomocą pilnika aby ją zmatowić.
  • Usuń skórki lub odsuń je za pomocą specjalnego narzędzia lub patyczka do usuwania skórek
  • Przetrzyj dokładnie płytkę paznokcia spirytusem lub jakimkolwiek innym preparatem odtłuszczającym

Na tak przygotowaną płytkę paznokcia możesz nałożyć bazę, a następnie żel budujący do paznokci. Pamiętaj tylko, aby po każdej warstwie, którą nakładasz na płytkę paznokcia utwardzić ją w lampie LED lub UV.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here