Lampka LED do paznokci czy lampka UV

Jaką lampę do manicure wybrać? Na co zwrócić uwagę przed zakupem? Zapraszamy do lektury!

Lampka LED do paznokci i lampka UV – kilka słów na początek

Każda z nas lubi dbać o paznokcie i nie będzie żadną tajemnicą, że robimy to na różne sposoby. Stosujemy rozmaite specyfiki i produkty, chodzimy do kosmetyczki na manicure – to bardzo wygodne. Okazuje się jednak, że samodzielne wykonanie manicure w domu wcale nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Aby jednak to zrobić, potrzebujesz nie tylko odrobiny treningu, ale też odpowiedniego sprzętu. Chodzi tu o zestaw startowy do paznokci, niezbędna jest też lampka LED do paznokci lub lampka UV. Czym się różnią od siebie i którą z nich wybrać?

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, warto dowiedzieć się nieco więcej o obu urządzeniach. Ponadto konieczne jest zastanowienie się nad tym, czego tak naprawdę potrzebujesz i jakiego rodzaju paznokcie będziesz robiła. Jednym z najczęstszych wyborów są paznokcie hybrydowe, co wynika przede wszystkim z zalet tego rozwiązania. Nieco mniej popularne, lecz również bardzo atrakcyjne są paznokcie żelowe. Jeśli nie masz pewności, który rodzaj paznokci zamierzasz robić, możesz wybrać lampę uniwersalną, która sprawdza się zarówno przy paznokciach żelowych, jak i hybrydowych.

Pomocną informacją przy wyborze lampy, jak i całego zestawu do paznokci będzie określenie, czy chcesz robić paznokcie tylko sobie, czy też innym osobom. Przy drugiej opcji dobrze zainwestować w zestaw wyższej jakości, który sprawi, że nie tylko szybciej wykonasz swoją pracę, ale i zrobisz to lepiej. Nie zwracaj natomiast uwagi na kolor czy design lampy – elementy te nie mają większego znaczenia.

Lampka LED do paznokci i lampka UV – czym się różnią?

Oba rodzaje lamp mają dokładnie to samo zadanie – utwardzić nałożone warstwy na paznokcie, aby były trwałe i opierały się uszkodzeniom. Podstawowa różnica między lampą LED i UV to oczywiście źródło emisji światła. Przy lampie LED to diody LED, w lampach UV emitowane jest światło ultrafioletowe.

Za uniwersalne rozwiązanie uważana jest lampka tunelowa UV. Charakteryzuje się ona podłużnym kształtem z wysuwanym spodem. To tu należy ułożyć dłoń, po czym lampa wsuwa się niczym do tunelu. Dlaczego lampy UV są uniwersalne? Otóż nadają się zarówno do paznokci hybrydowych, jak i żelowych. Należy jednak pamiętać, że na jakość pracy wpływa moc lampy, im jest ona niższa, tym więcej czasu zajmie utwardzenie wybranej warstwy. Przy lampie LED czas utwardzania może być znacznie krótszy, co wynika nie tylko z mocy, ale i z zastosowanej technologii. W porównaniu do lamp UV w lampach LED czas naświetlania może być nawet czterokrotnie krótszy. Ciekawostką jest, że na rynku można znaleźć także lampy CCFL + LED, które stosuje się przy manicure hybrydowym i przy manicure żelowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here