poduszki do spania

Zapewne zdążyliście się przekonać, że o komforcie snu nie decyduje jedynie wczesne położenie się do łóżka, czy optymalna temperatura w sypialni. Istotne są także takie elementy jak materac, kołdra oraz poduszka. Dzięki nim efektywnie wypoczniecie, regenerując swój organizm po intensywnym dniu. Zajmijmy się ostatnim z wymienionych akcesorów, czyli poduszką. Jej wybór wcale nie jest prosty, choć na pierwszy rzut oka, wielu osobom wydaje się, że nie ma żadnej filozofii w zakupie dobrej poduszki. Sprawdźcie, na co zwrócić szczególną uwagę, aby spać wygodnie.

Poduszkowe wnętrze

Wybierając odpowiednią poduszkę dla siebie, powinniście przede wszystkim wziąć pod uwagę to, co ma w środku. Najtańsze i najzwyklejsze modele wypełnione są przeważnie syntetycznymi tkaninami, które nie poprawiają komfortu snu, a w sezonie letnim znacznie go pogarszają. Dlaczego? Z pewnością nie raz zdarzyło wam się obudzić w nocy z mokrymi włosami i potem ściekającym po szyi. To nie tylko wynik upałów, ale także marnej jakości poduszki, która nie zapewnia naszemu ciału właściwej wentylacji. Ma to znaczenie nie tylko w lecie, ale także zimą. Efektywna wymiana powietrza minimalizuje ryzyko powstawania odparzeń i podrażnień skóry, dlatego najlepiej jest wybierać poduszki z wypełnieniem naturalnym lub półsyntetycznym, w czym pomoże pożyczka pozabankowa.

Kolejną kwestią jest materiał, z jakiego wykonano wierzchnią warstwę poduszki. Tu zasada jest analogiczna do tej, przedstawionej wcześniej. Im mniej sztucznych materiałów, tym lepiej. Zwróćcie także uwagę na możliwość zdjęcia pokrowca. Umożliwi to utrzymanie poduszki w czystości, co nabiera szczególnego znaczenia w przypadku alergików i osób cierpiących na dolegliwości ze strony układu oddechowego. Pokrowce zwykle są zasuwane, choć na rynku znajdziecie także modele na rzepy, guziki czy napy. Którą wersję wybrać? To zależy od waszych indywidualnych oczekiwań, ale trzeba przyznać, że zasuwak jest rozwiązaniem najwygodniejszym.

Pozycja spania

Tak, pozycja, w jakiej śpimy, również powinna mieć znaczenie przy wyborze poduszki. Dotyczy to każdego z nas, ale przede wszystkim osób zmagających się z bólami kręgosłupa szyjnego czy głowy. Często przyczyną tego rodzaju dolegliwości jest niewłaściwe ułożenie ciała podczas snu. W sklepach znajdziecie dziś mnóstwo produktów, które dopasowują się do pozycji osoby śpiącej. Są to specjalne materace z funkcją memory, ale także poduszki. Gdzie je kupić? Najlepiej skorzystać z oferty salonów wyspecjalizowanych w sprzedaży produktów sypialnianych, czyli materaców, łóżek, poduszek i kołder.

To tam możecie zasięgnąć fachowej porady, poznać różnice pomiędzy poszczególnymi poduszkami, a także dobrać model idealny dla was. Warto jednak pamiętać, że tego rodzaju akcesoria nie należą do najtańszych. Za wysokiej jakości poduszkę zapłacicie nawet kilkaset złotych. Na własnym komforcie i dobrym samopoczuciu nie warto oszczędzać, a pomocą w sfinansowaniu zakupów będzie pożyczka pozabankowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here